| Number Of Contacts | 2 8# Coax And 17 22# Crimp Contact |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp%Coax |
| Connector Type | Receptacle |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Material | Aluminum |
| Shell Size | 13 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 23 |
| Connector Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Nut | Aluminum Alloy |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Number Of Contacts | 19 |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Shell Size | 08 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Termination | Crimp |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 14 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |