| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Mounting Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Number Of Contacts | 13 |
|---|---|
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 11 |
| Coupling Type | Threaded |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
|---|---|
| Gender | Straight Plug |
| Shell Size | 23 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Circular |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 10 |
| Part Number | MS27508E10B35P |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17 |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Number Of Contacts | 1 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Termination | Crimp, Solder, Push-Pull |
|---|---|
| Fiber Count | 1, 2, 4, 8, 12, 24 |
| Connector Gender | Male, Female |
| Connector Type | Optical Fiber Connectors |
| Cable Length | 1m, 2m, 3m, 5m |