| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Alternate Keying Position | B |
| Shell Size | 25 |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 13 |