| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Shell Size | 08 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Number Of Contacts | 55 |
| Shell Size | 17 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Number Of Contacts | 11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 2 8# Coax And 17 22# Crimp Contact |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp%Coax |
| Connector Type | Receptacle |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |