| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 128 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Composite Shell Olive Green Cadmium |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Short PCB Tail |
| Shell Size | 21 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Circular |
| Gender | Square Flange Receptacle |
|---|---|
| Shell Size | 33 |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Number Of Contacts | 55 |
| Current Rating | 5A/10A |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 23 |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Insert Arrangement | 25-24 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 13 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |