| Number Of Contacts | 85 |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 23 |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 13 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Contact Termination | Solder |
| Gender | Front And Wall Mounting Receptacle |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 37 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 4 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 60 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 13 |
|---|---|
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 11 |
| Coupling Type | Threaded |