| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 500 V |
| Operating Temperature | 12 |
| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| MIL Spec | J29M |
| Current Rating | 3 A |
| Shell Material | Aluminium |
| Number Of Contact | 21 |
| Shell Size | 25 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 30 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Gender | Microminiature Connectors |
| Number Of Contact | 21 |
| Current Rating | 3 A |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 14 |
| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Shell Size | 08 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 16 |
|---|---|
| Gender | Straight Plug With Grounding Fingers |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 55 |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |