| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Insert Arrangement | 17-26 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Plating | 26 |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Alternate Keying Position | B |
| Shell Size | 25 |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Type | Wall Mounting Receptacle |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Shell Size | 08 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 09 |
| Gender | Plug |
| Gender | Microminiature Connectors |
|---|---|
| Shell Material | Aluminium |
| MIL Spec | CDBA |
| Finsh | Nickel |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Connector Type | Circular Connector |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Type | Crimp |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Insulator Material | Thermoplastic |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 20 |
| Gender | Straight Plug |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |