| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Plating | Gold |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 12 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Insert Arrangement | 25-24 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55 To +150°C |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Gender | Micro-D Printed Circuit Board Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 3 A |
| Current Rating | 7A |
|---|---|
| Type | 16# Coax Socket |
| Termination Type | Crimp |
| Product Name | M39029/77-428 |
| Finish | Gold Plated |
| Crimp Type | Insulated |
|---|---|
| Voltage Rating | 800V |
| Material | Copper Alloy |
| Finish | Gold Plated |
| Contact Type | Male |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 13 |