| Contact Termination | PCB |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Rectangular Receptacle |
|---|---|
| MIL Spec | Micro-D |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 3A |
| Part Number | J29M-15ZKH |
|---|---|
| Finsh | Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Number Of Contact | 15 |
| Product Name | Cadmium Olive Drab |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 55 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Gender | Straight Plug |
| Gender | Rectangular Receptacle |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Number Of Contact | 9 |
| Voltage Rating | 500V |
| Type | Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
| Shell Size | 21 |
| Number Of Contacts | 79 |
| Connector Type | Micro-D |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Gender | Receptacle |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Endurance | 500 Cycles |
| Contact Type | Quadrax PCB Contacts |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Type | Receptacle |
| Current Rating | 3 A |
|---|---|
| Part Number | J30JB-9TJ |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Material | Aluminium |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Type | Receptacle |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Number Of Conatct | 79 |