| Shell Size | 17 |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Nut Plating | Nickel |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Mating Cycles | 500 |
| Connector Type | Micro-D |
| Gender | Receptacle |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
|---|---|
| Shell Size | 09 |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 23 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Short PCB Tail |
| Shell Size | 21 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Circular |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 13 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | J30-15TJL |
|---|---|
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Current Rating | 5A |
| Gender | Receptacle |
| MIL Spec | MIL-DTL-83513 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |