| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size | 21 |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 23 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Connector Type | Micro-D |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Gender | Plug |
| Number Of Contacts | 5 |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Insert Arrangement | Multiple |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Material | Stainless Steel |