| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold Plated |
| Connector Type | Right Angle Thru-Hole Printed Circuit Board Connectors |
|---|---|
| Number Of Contact | 51 |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Material | Aluminium |
| Number Of Contacts | 2 8# Coax And 17 22# Crimp Contact |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp%Coax |
| Connector Type | Receptacle |
| MIL Spec | MIL-DTL-83513 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mating Cycles | 500 |
| Gender | Wall Mount Receptacle |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Connector Type | Circular |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Mating Cycles | 500 |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Gender | Rectangular Receptacle |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 3A |
| MIL Spec | GMR7580/Micro-D |
| Part Number | J30J-37ZK-G |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Number Of Contacts | 32 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 18 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Connector Type | Circular |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| MIL Spec | J30J |
| Mating Cycles | 500 |
| Shell Material | Aluminium |