| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Part Number | Y50DXD4-04TK5NL2 |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Current Rating | 7.5A~100A |
| Series | Y50DX |
| Type | Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
| Shell Size | 21 |
| Number Of Contacts | 79 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 13 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 22 |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 25 |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-43 |
| Shell Size | 18 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Number Of Contacts | 66 |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | OO |
| Current Rating | 7.5 A |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
|---|---|
| Number Of Contacts | 27 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Square Flange Receptacle |
| Contact Termination | Solder |