| Endurance | 500 Cycles |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Series | D38999/8D |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Part Number | 8D8711C11W35PN |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 3A |
| MIL Spec | GMR7580/Micro-D |
| Part Number | J30J-37ZK-G |
| Gender | Rectangular Receptacle |
|---|---|
| MIL Spec | Micro-D |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 3A |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Endurance | 500 Cycles |
| Contact Type | Quadrax PCB Contacts |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Type | Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 128 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Composite Shell Olive Green Cadmium |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
|---|---|
| Category | D38999 Series Epoxy Potting |
| Endurance | 500 Cycles |
| Finsh | Aluminum Olive Green Cadmium |
| Part Number | D38999/20WJ14SN-H |
| Finsh | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Type | Narrow Flange Receptacle |
| Series | MIL-DTL-26482 Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 60 A |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |