| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 19 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Termination | PCB |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Receptacle With P9 Accessory |
|---|---|
| Shell Material | Aluminium Olive Green Plating |
| Current Rating | 3 A |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Mating Cycles | 500 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 23 |
| Insert Arrangement | 23-55 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Type | Crimp |
| Number Of Contacts | 21 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Contact Termination | Solder |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3 |
| Contact Type | Crimp |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Circular |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Accessories | Nylon Rope And Eyelet |
| Finish | Olive Green Cadmium |
| Termination | Thread |
| Shell Size | 15 |
| Contact Termination | Solder |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Size | 25 |