| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Gender | Narrow Flange Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Type | 8# Coax Or Power Contact |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 4 |
|---|---|
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Current Rating | 7.5A~100A |
| Series | Y50DX |
| Connector Shell | Electroless Nickel |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Type | Wall Mounting Receptacle |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Shell Size | 08 |
| Shell Size | 24 |
|---|---|
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 5A~40A |
| Connector Shell | Electroless Nickel |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Number Of Contacts | 16 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 24 |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7.5A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |