| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Type | Receptacle Cap |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Material | Aluminum |
| Connector Type | Dust Cap |
| Termination | Threaded |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Number Of Contacts | 31 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| MIL Spec | M83513 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Mating Cycles | 500 |
| Shell Material | Electroless Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 32 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |