| Coupling Nut Plating | Nickel |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Mating Cycles | 500 |
| Connector Type | Micro-D |
| Gender | Receptacle |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
|---|---|
| Series | XCD |
| Current Rating | 25A-300A |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Shell Size | 22 |
| Connector Type | Miniature Connector |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Number Of Contacts | 32 |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Square Flange Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 13-03 |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Size | 13 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 4 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Connector Type | Circular |