| Series | YL11 |
|---|---|
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Part Number | YL11H26N1007K21 |
| Contact Type | Solder |
| Material | Aluminum |
| Current Rating | 1A~25A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3 |
| Shell Size | 08 |
| Material | Aluminum |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Number Of Contacts | 11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Category | MIL-DTL-38999 |
|---|---|
| Part Number | J599-T-21-8-JC400 |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Temperature Rating | -65°C To +125°C |
| Contact Type | RF Contacts |
| Connector Type | Straight Plug |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Termination | Crimp |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Alternate Keying Position | B |
| Shell Size | 25 |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 500 V |
| Operating Temperature | 12 |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimped |
| Shell Size | 15 |
| Voltage Rating | 500V |