| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Number Of Contacts | 31 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Type | 8# Coax Or Power Contact |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 32 |
| Type | Receptacle Cap |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Material | Aluminum |
| Connector Type | Dust Cap |
| Termination | Threaded |
| Number Of Contacts | 16 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |