| Insert Arrangement | 25-24 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimped |
| Shell Size | 15 |
| Voltage Rating | 500V |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Mounting Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 12 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 16 |
| Number Of Contacts | 26 |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Series | D38999 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Work Temperature | -65 ~+150℃ |
| Part Number | D38999/25FA98PNH |
| Category | Straight Plug |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 17 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 55 |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 09-35 |
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |