| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Short PCB Tail |
| Shell Size | 21 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Circular |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Insert Arrangement | 11-35 |
| Connector Type | Circular |
| Number Of Contacts | 13 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 22 |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Insert Arrangement | 25-24 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 1 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Solder |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Shell Material | Composite |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 10 |
| Connector Type | Plug |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |