| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Number Of Contacts | 11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Brand | KAIDA |
|---|---|
| Connector Style | Circular |
| Connector Type | RJ45 |
| Connector Usage | USB |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Category | MIL-DTL-38999 |
|---|---|
| Part Number | J599-T-21-8-JC400 |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Temperature Rating | -65°C To +125°C |
| Contact Type | RF Contacts |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Alternate Keying Position | B |
| Shell Size | 25 |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Plating | Gold |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17-11 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-06 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Type | Shrink Boot Adapter |
|---|---|
| Finish | Stainless Steel Passivated |
| Part Number | M85049/69-09S |
| Angle And Profile | Straight |
| Product Type | Connector Backshell |