| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Type | Wall Mounting Receptacle |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Shell Size | 08 |
| Entry Size | 07 |
|---|---|
| Finish | Electroless Nickel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Shell Size | 15 |
| Type | EMI/RFI Backshell |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | PCB |
| Number Of Contact | 128 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 23 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 500 V |
| Operating Temperature | 12 |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |