| Current Rating | 5A/10A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 7 |
| Material | Stainless Steel |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Shell Size | 16 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 32 |
| Insert Arrangement | 25-24 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 4 |
|---|---|
| Connector Type | Miniature Connector |
| Voltage Rating | 500V |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Gender | Straight Plug |
| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 24 |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7.5A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Contact Type | Crimp Twinax Contact |
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Series | Y50DX |
|---|---|
| Gender | Receptacle |
| Material | Aluminum |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Number Of Contacts | 4 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Color | Black |
| Termination Type | Solder |
| Cable Length | Customized |
| Current Rating | 1A |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |