| Endurance | 500 Cycles |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Series | D38999/8D |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Part Number | 8D8711C11W35PN |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Shell Size | 22 |
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 32 |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Series | Y50EX |
| Gender | Receptacle |
| Number Of Contacts | 4 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | OO |
| Current Rating | 7.5 A |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Operating Temperature | -55℃ To +175℃ |
|---|---|
| Current Rating | 5 A |
| Contact Type | Solder |
| Number Of Contacts | 24 |
| Connector Shell | Aluminum |
| Gender | Receptacle |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | J14 |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3A |
| Gender | Female RJ45 |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Termination Method | Solder |
| Connector Type | RJ45 |
| Product Name | RJ45 Circular Connectors |
| Fiber Type | SMF-28, OM3, OM4, OM5 |
|---|---|
| Connector Gender | Male, Female |
| Connector Mounting | Panel Mount, Free Hanging |
| Cable Type | Single-mode, Multi-mode |
| Fiber Count | 1, 2, 4, 8, 12, 24 |