| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | PCB |
| Number Of Contact | 128 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Type | Receptacle |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Number Of Conatct | 79 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 14 |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Gender | Plug With Straight EMI/RFI Backshell |
| Current Rating | 20A |
| Connector Shell | Aluminum |
| Number Of Contacts | 4 |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55℃ To +175℃ |
| Gender | Plug |
| Number Of Contacts | 4 |
|---|---|
| Part Number | YMA18T4Z1P40+YM18AP01 |
| Contact Type | Solder |
| Gender | Plug With Straight Cable Clamp |
| Operating Temperature | -55℃ To +175℃ |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |
| Connector Type | Micro-D |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Termination | Crimp |
| Current Rating | 2.5 A |