| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Series | DN6 |
| Type | Plug |
| Category | Miniature Circular Connectors |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimped |
| Shell Size | 15 |
| Voltage Rating | 500V |
| Work Temperature | -55 ~+125 ℃ |
|---|---|
| Rating Current | 7.5 A |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Category | Circular Connectors |
| Vibration | 10~500Hz, Acceleration 98 M/s2 |
| Type | Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
| Shell Size | 21 |
| Number Of Contacts | 79 |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Miniature Connector |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Number Of Contacts | 32 |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Size | 10 |
| Series | 4 |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Work Temperature | -55 ~+125 ℃ |
| Category | Circular Connectors |
| Vibration | 10~500Hz, Acceleration 98 M/s2 |
| Series | M85049 |
| Connector Shell | Black Anodized |
|---|---|
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Shell Size | 08 |
| Series | Y50X |
| Number Of Contacts | 10 |