| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Number Of Contacts | 36 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-36 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 32 |
|---|---|
| Gender | Plug With Straight Cable Clamp |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Contact Termination | Solder |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Voltage Rating | 800V |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Connector Type | J14 |
| Termination Type | Solder |
| Product Name | J14F-36TK |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Connector Shell | Aluminum |
| Current Rating | 20A |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Series | Y16 |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Insert Arrangement | 17-42 |
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 17 |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Contact Type | Solder |
| Connector Shell | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |