| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
| Endurance | 500 Cycles |
|---|---|
| Finsh | Aluminum Electroless Nickel |
| Part Number | Y57B-2401ZB4 |
| Type | Receptacle |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Stainless Steel |
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 23 |
| Number Of Contact | 1 |
|---|---|
| Category | D38999 Series With HDMI |
| Series | D38999/8D |
| Contact Type | HDMI |
| Endurance | 500 Cycles |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 13 |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 16 |
| Number Of Contacts | 26 |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Connector Type | Straight Plug |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Termination | Crimp |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 14 |
|---|---|
| Connector Type | Miniature Connector |
| Gender | Str |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Accessory | Cable Clamp |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Plug |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |