| Connector Type | Micro-D |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Termination | Crimp |
| Current Rating | 2.5 A |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 09 |
| Gender | Plug |
| Coupling Nut Plating | Nickel |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Mating Cycles | 500 |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Shell Material | Aluminium |
| Connector Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Nut | Aluminum Alloy |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 23 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 100 |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Length | 1M |
|---|---|
| Connector Gender | Plug |
| Cable Shielding | Aluminum Foil/Braid |
| Cable Core | Copper/Aluminum |
| Name | Connector Cables |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 18 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Number Of Contacts | 66 |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Number Of Contacts | 22 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Polarization | D |