| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Type | 8# Coax Or Power Contact |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Number Of Contacts | 19 |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Number Of Contacts | 3 |
| Connector Type | Circular |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Connector Shell | Stainless Steel |
|---|---|
| Length | 1-10m |
| Connector Gender | Male/Female |
| Connector Type | HDMI/VGA/USB/DP/DVI |
| Cable AWG | 24-32 |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 19 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Shell | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Shell Size | 24 |
| Gender | Jam Nut Receptacle |
| Number Of Contacts | 12 |
| Voltage Rating | 800V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 74 |
| Current Rating | 3A |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1A~25A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3 |
| Shell Size | 08 |
| Material | Aluminum |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Shell Material | Aluminium |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| MIL Spec | MIL-DTL-83513 |
| Connector Type | Receptacle |