| Connector Type | Circular Connector |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 5 |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Insert Arrangement | Multiple |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Voltage Rating | 800V |
|---|---|
| Gender | Male |
| Number Of Contacts | 20 |
| Contact Plating | Gold |
| Product Name | J14 Connector |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 22 |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 30 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 11 |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 16 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Finsh | Nickel |
|---|---|
| Gender | Seal Plug |
| Part Number | J29M-15TJH |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contact | 15 |