| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Connector Type | Dust Cap |
|---|---|
| Finish | Olive Green Cadmium |
| Accessories | Stainless Steel Rope And Ring |
| Type | Receptacle Cap |
| Material | Aluminum |
| Number Of Contacts | 85 |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 23 |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination | Crimp |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 21 |
| Gender | Wall Mount Receptacle |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Connector Type | Circular |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Number Of Contacts | 55 |
| Shell Size | 17 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Category | Circular Connectors |
|---|---|
| Rating Current | 7.5 A |
| Vibration | 10~500Hz, Acceleration 98 M/s2 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Type | Square Flange Mounting Receptacle |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7.5 A |