| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 13 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 60 A |
| Number Of Contacts | 13 |
|---|---|
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 11 |
| Coupling Type | Threaded |
| Number Of Contacts | 5 |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Insert Arrangement | Multiple |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 3 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Type | 8# Coax Or Power Contact |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |