| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |
| Number Of Contacts | 2 8# Coax And 17 22# Crimp Contact |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp%Coax |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 13 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimped |
| Shell Size | 15 |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |