| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |
| Number Of Contacts | 1 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 23 |
| Insert Arrangement | 23-55 |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 100 |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mounting Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 23 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Stainless Steel |
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Contact Type | Crimp Twinax Contact |
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |