| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Insert Arrangement | 25-24 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17 |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 66 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Shell Size | 08 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 21 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 19 |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Size | 10 |
| Series | 4 |
| Contact Type | Quadrax Female Contact |
|---|---|
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |