| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3 |
| Contact Type | Crimp |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Circular |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Plating | Gold |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 12 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 14 |
| Finsh | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Type | Narrow Flange Receptacle |
| Series | MIL-DTL-26482 Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Voltage Rating | 500V |
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Size | 10 |
| Series | 4 |
| Type | Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
| Shell Size | 21 |
| Number Of Contacts | 79 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Size | 25 |