| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17-11 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Contact Type | Crimp Twinax Contact |
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 25 |
| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold Plated |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |