| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Number Of Contacts | 31 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Number Of Contacts | 85 |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 23 |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 1 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Number Of Contacts | 22 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Polarization | D |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |