| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Number Of Contacts | 11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |
| Connector Type | Hermetic Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 19 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 37 |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Solder |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 22 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 15 |