| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 11 |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 23 |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Short PCB Tail |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium Plate |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| MIL Spec | M83513 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Mating Cycles | 500 |
| Shell Material | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 22 |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Number Of Contacts | 85 |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 23 |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Gender | Narrow Flange Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Solder |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 21 |