| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Lanyard Release Plug |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
|---|---|
| Shell Size | 09 |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3 |
| Contact Type | Crimp |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Circular |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Number Of Contacts | 22 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Polarization | D |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 32 |