| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Type | Wall Mounting Receptacle |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Shell Size | 08 |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Series | DN6 |
| Type | Plug |
| Category | Miniature Circular Connectors |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 32 |
| Number Of Contacts | 16 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 24 |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7.5A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |