| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 128 |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Straight Plug |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Termination | Crimp |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 500 V |
| Operating Temperature | 12 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17-11 |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size | 21 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |