| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Insert Arrangement | 17-26 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Plating | 26 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |
| Gender | Narrow Flange Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Number Of Contacts | 31 |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 22 |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Insulator Material | Thermoplastic |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 20 |
| Gender | Straight Plug |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |