| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 8 |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Connector Type | Plug |
| Part Number | JF10-48TJL |
|---|---|
| Sinusoidal Vibration | 10 Hz ~ 2000 Hz, 147 M/s2 |
| Relative Humidity | 95% At 40°C |
| Work Temperature | -40℃ ~+85℃ |
| Shock | 735 M/s2 |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 14 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Insert Arrangement | 25-24 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
| Number Of Contacts | 23 |
|---|---|
| Contact Termination | Solder |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Shell Size | 16 |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 16 |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 16 |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |