| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Type | 8# Coax Or Power Contact |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Type | Quadrax Female Contact |
|---|---|
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 25 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 128 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Composite Shell Olive Green Cadmium |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 128 |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |